Şanxay Songjiang stansiyası Şanxay-Suzhou-Huzhou yüksək sürətli dəmir yolunun mühüm hissəsidir. Ümumi tikinti tərəqqi 80% tamamlanıb və 2024-cü ilin sonuna kimi nəqliyyatın hərəkətinə açılacağı və eyni vaxtda istifadəyə veriləcəyi gözlənilir. O, orijinal Songjiang Cənub Stansiyasına əsaslanaraq şimala doğru genişlənəcək və ən böyük yeni stansiya olacaq. Şanxay-Suzhou-Lake yüksək sürətli dəmir yolu. Yeni vağzal binasının gözləmə zalı 7 platformadan və 19 xəttdən ibarət yüksək səviyyəli gözləmə zalıdır. Orijinal Songjiang Cənubi Stansiyasının 2 platforması və 4 xətti ilə birlikdə ümumi miqyas 9 platforma və 23 xəttə çatır və illik sərnişin axınının 25 milyona çatması gözlənilir. Bu, Hongqiao Stansiyasından və Şanxay Şərq Stansiyasından sonra Şanxayda üçüncü ən böyük stansiyadır.
Tam proses xidmətləri və yüksək keyfiyyətli məhsul keyfiyyəti ilə yüksək əməkdaşlıq vasitəsilə, ŞanxaySIWAYMastik fasad pərdə divarları və damları üçün yeganə mastik tədarük markasıdır.